Sigara ve Muska Böreği

  • 16 Şubat 2015
  • 555 kez görüntülendi.
Sigara ve Muska Böreği
Sponsorlu Bağlantılar

Sigara ve Muska Böreği

Bu iki böreğin malzemeleri aynı olduğu için iki tarifi bir veriyorum. Yapılışları da bir birine çok yakın. Kolay ve pratik olan bu börekler çat kapı gelen misafirlere ikram etmek için ideal.

Malzemeleri:

3 adet hazır yufka,

1 su bardağı sıvı yağ,

Kıymalı veya peynirli börek içi

Börek içi yapılışını Kıymalı Börek içi tarifimizden alabilirsiniz.

Sigara böreği için Yapılışı: Yufkaları birbiri üzerine koyun. Yarıya katlayıp kat yerinden kesin. Bu yarım daire yufkaları da dört eşit parçaya ayırın. Böylece elinizde 24 eşit üçgen yufkanız olacak. Her bir üçgenin kısa kenarına bir parça börek içi koyun. iki ucunu ortaya doğru kıvırın ve sigara sarar gibi yuvarlayarak sarın. En son kalan sivri ucunu suyla ıslatarak yapıştırın.

Sponsorlu Bağlantılar

muska böreği

 

Muska böreği için Yapılışı: Yufkaları birbiri üzerine koyun. Yarıya katlayıp kat yerinden kesin. Sonra bu yarım daire yufkaları 7-8 cm. genişliğinde, 22-24 cm. uzunluğunda şeritlere kesin. Her bir şeridin bir ucuna istenilen börek içinden bir parça koyun. şeridin sağ köşesini, börek içinin üzerinden çapraz olarak sola doğru, üçgen biçiminde katlayın. Sonra sol köşeyi alıp aynı biçimde sağa doğru katlayın. Bu şekilde şeridin sonuna gelene kadar katlamayı sürdürerek üçgen biçiminde küçük börekler elde edin. Ucunu yine suyla ıslatıp yapıştırın. Yağı tavaya koyup kızdırın. Börekleri orta ateşte, her iki yanı pembeleşene kadar kızartın. iyice süzerek çıkarın. Sıcak sıcak servis yapın.

 

Sponsorlu Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
yemek tarifleri